Prezenty od niemieckiego Mikołaja

OBJEZIERZE. Powiat obornicki, a dokładniej Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach odwiedzili wolontariusze Niemieckiego Czerwonego Krzyża – mieszkańcy powiatu Luchow- Dannenberg – Ulrike i Michael Herrmann. Odwiedziny miały niecodzienny charakter, gdyż wiązały się z paczkami od Św. Mikołaja. Podróż niemieckich gości poprzedziły czasochłonne i wymagające dużego wkładu pracy przygotowania. Wolontariuszy powitał z obornickiego PCK w Obornikach z Urszula Bak na czele oraz Adamem Maliński w roli tłumacza i przewodnika. Sprawnie przeprowadzono rozładunek darów, w tym świątecznie opakowane paczki dla dziewcząt i chłopców oraz torebki z logo Czerwonego Krzyża zwierające podarunki dla najmłodszych. 

Dodatkowo przywieziono też odzież dla dzieci, w tym dla niemowląt oraz gry i zabawki. Koordynująca projektem Ulrike Herrmann przywiozła paczki, jako symbol przyjaźni i ponad pięcioletniej współpracy PCK- DRK. Działacze Zarządu PCK w Obornikach przekazali upominki niemieckim wolontariuszom, w tym obornickie kalendarze na 2015 rok z rysunkami Jacka Glapiaka. 
Przy kawie i herbacie rozmawiano o perspektywach dalszej współpracy i możliwościach jej rozszerzenia. Żegnając się życzono sobie wzajemnie radosnych świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku i dalszych spotkań. Otrzymane od Niemieckiego Czerwonego Krzyża paczki trafiły do dzieci ze szkoły w Objezierzu.

Podobne artykuły