Obdarowali setki dzieci

ROGOŹNO. W miniony weekend i poniedziałek podopieczni ośrodka Monar, z Danielem Wiśniewskim na czele, rozwozili paczki pełne słodkich prezentów dla najuboższych rodzinach gminy Rogoźno. 

Od miesięcy ośrodek zbierał fundusze na obdarowanie jak największej liczby potrzebujących. W tym roku liczba przygotowanych paczek przeszła wszelkie oczekiwania. 156 rodzin otrzymało 272 paczek. Rodziny wybierał Ośrodek Pomocy Społecznej w Rogoźnie, który najlepiej wiedział gdzie pomoc jest niezbędna. Do każdej paczki dołączono życzenia podpisane przez podopiecznych placówki. Podjeżdżano pod domy nieoznakowanym wozem, by nie narażać rodzin na wścibskie spojrzenia sąsiadów. 
Jest to druga edycja tej charytatywnej akcji. Rodziny, które zostały obdarowane w minionym roku, z radością wyczekiwały momentu przyjazdu podopiecznych Monaru. Ci którzy zostali obdarowani pierwszy raz, z wdzięcznością przyjmowali miłą niespodziankę. 
– Jest to kolejny krok do ściślejszej współpracy ze społecznością lokalną oraz podkreślenie, iż Monar to organizacją pomagająca w szerokim zakresie, również ubogim rodzinom, dzieciom, a nie tylko podopiecznym placówek – powiedział Daniel Wiśniewski.

Podobne artykuły