Wice dwóch

OBORNIKI. Przewodniczący rady miejskiej Obornik będzie miał dwóch zastępców, tak podczas ostatniej sesji rady zadecydował klub koalicyjny „Razem dla Obornik”. Wiceprzewodniczącymi zostali Henryk Brodniewicz i Ariel Mańczak.  Opozycja zaproponowała co prawda Irenę Magdziarek, ale wobec ogromnej przewagi liczebnej głosów koalicji, ta kandydatura nie miała od początku żadnych szans powodzenia.

Panowie Brodniewicz i Mańczak są doświadczonymi samorządowcami. Ten pierwszy był już radnym a nawet członkiem zarządu miasta i gminy Oborniki w latach dziewiećdziesiątych XX wieku. Ariel Mańczak ma za sobą czteroletni staż radnego, podczas którego dodatkowo opiekował się radą młodzieżową. Tę funkcję, koordynatora do spraw współpracy z radą młodzieżową Obornik będzie pełnić nadal. 
Obaj nowi wiceprzewodniczący podziękowali radnym za powierzone im zadania, zapewniając, że będą rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, które traktują wręcz jako zobowiązanie. Przypomnujmy, że w ubiegłym tygodniu przewodczniącym rady miejskiej został wybrany Paweł Drewicz.

Podobne artykuły