Rowerzystom będzie lżej

ROGOŹNO. Zarząd wojewódzki dróg, przy wparciu finansowym gminy, szykuje remont chodników na ulicach Kotlarskiej i Kościuszki. Burmistrz Roman Szuberski zaproponował, aby podczas remontu dobudować również drogę dla rowerzystów. – Jest to główna ulica. Ścieżki powinniśmy zacząć budować tam, gdzie mamy możliwość. Wiem, że na odcinku Kotlarskiej nie będzie problemu, ale na Kościuszki jest trochę wąsko, więc może być problem – ale jak to zabudujemy to nigdy tam nie powstanie – tłumaczył swoją decyzję burmistrz. Zamierza przeznaczyć na ten cel 300 tysięcy złotych.

Brak ścieżek to problem w mieście, które przemierzają setki rowerzystów. Wąskie ulice, na których panuje duży ruch, są dla nich niebezpieczne,  co potwierdza duża liczba wypadków i kolizji z udziałem rowerzystów.
Burmistrz poparł Zbigniew Chudzicki: od lat walczymy, żeby na głównych ulicach w mieście chodniki zostały wyremontowane. To jest bardzo dobra uchwała, pomimo że została ona przygotowana przez pana poprzednika. Sceptyczny był radny Krzysztof Nikodem: wstrzymajmy się z uchwałą, póki nie dostaniemy zielonego światła, czyli decyzji władz województwa.
Po wysłuchaniu komentarzy radnych burmistrz zapewnił: jest to propozycja nie moja, ale poprzedniego burmistrza. Uważam, że bardzo dobra. Zarząd wojewódzki jeszcze nie ustalił swojego budżetu, ale dostałem informację, że jeżeli to zrobimy, to uzyskamy wsparcie.
 

Podobne artykuły