Nocne oczekiwanie na Mikołaja

OBORNIKI. Najstarsze dzieci uczestniczyły w tradycyjnej dla Przedszkola nr 1 „Bajeczka” imprezie mikołajkowej. Odbywa się ona od 14 lat i jest nazywana „Nocnym oczekiwaniem na Mikołaja”. W tym roku uczestniczyło w niej 74 dzieci z grup: Pinokio, Zajączki i Krasnale. 

Na początku dzieci odwiedził pan listonosz, który przyniósł list od Świętego Mikołaja z informacją, że ma dużo pracy, ale na pewno wieczorem je odwiedzi. Czekając na gościa, dzieci się nie nudziły- tańczyły, wykonały piękne, mikołajowe brody, dekorowały pierniki i ozdabiały pomarańcze pachnącymi goździkami. Gościły również księdza Macieja, który opowiedział im o biskupie Mikołaju, pierwowzorze dzisiejszego Świętego Mikołaja. W tym roku również, wspólnie z fundacją „Mam marzenie” dzieci wraz z rodzicami zbierały prezenty (książki i gry) dla podopiecznych oddziału onkologicznego z poznańskiego Szpitala Klinicznego przy ul. Szpitalnej. Wieczorem, połączyły się z koordynatorką fundacji, opowiedziały o uroczystości i zebranych prezentach oraz za jej pośrednictwem, złożyły życzenia chorym dzieciom. 
Nareszcie nadszedł ten długo wyczekiwany przez dzieci moment. Przybył w odwiedziny Święty Mikołaj. Spotkanie było bardzo emocjonujące, były tańce, rozmowy, wspólne śpiewanie i rozdanie prezentów. Zrobiło się późno, więc Święty Mikołaj musiał jechać dalej, a dzieci po poduszkowej wojnie, zmęczone, poszły spać. Rano natomiast pełne niezapomnianych wrażeń, z uśmiechami na twarzach wróciły do swoich domów.
 

Podobne artykuły