Młodzi wiceprzewodniczący

ROGOŹNO. Zgodnie z naszymi przewidywaniami nowymi wiceprzewodniczącymi rady miejskiej zostali Paweł Wojciechowski i Maciej Kutka. Byli jedynymi kandydatami na te funkcje. – Chciałbym podziękować całej radzie. Zostałem wybrany jako najmłodszy radny wiceprzewodniczącym i jest to dla mnie zaszczyt – mówił Kutka.

W radzie zasiadają osoby o większym doświadczeniu w lokalnej polityce. Pomimo tego cała rada wsparła nowych, młodych wiceprzewodniczący. Ich kandydatury zaproponowali seniorzy lokalnej polityki, Adam Nadolny i Roman Kinach. Ich zdanie w tej sprawie było ważne, ponieważ niektórzy uważali, że to oni powinni zostać nowymi wiceprzewodniczącymi.
Zanim doszło do wyboru nowych wiceprzewodniczących, radny a zarazem dyrektor szkoły Agrobiznesu Jarosław Łatka zaproponował, żeby w radzie miejskiej w Rogoźnie na wzór sąsiednich gmin, był jeden wiceprzewodniczący. Uzasadnił to potrzebą oszczędności w zadłużonej gminie. Większość radnych nie zgodziła się z Łatką. Różnica w diecie pomiędzy “szeregowym” radnym a wiceprzewodniczącym wynosi kilkaset złotych. Zlikwidowanie jednego z tych stanowisk przyniosłoby oszczędności wysokości kilku tysięcy złotych rocznie. 

Podobne artykuły