Warbus nadal gminnym przewoźnikiem

GMINA OBORNIKI. Ogłoszono właśnie wyniki przetargu na obsługę gminnej komunikacji w 2015 i 2016 roku. Okazuje się, że pomimo niższej stawki konkurenta z Poznania, warszawski Warbus nadal będzie obornickim przewoźnikiem. 

Jak już informowaliśmy wcześniej, do przetargu stanęły cztery firmy, w tym spółka Warbus oraz firma Bus4You, obsługująca miedzy innymi kursy z Obornik do Poznania. Jej oferta była najkorzystniejsza, ale komisja odrzuciła ją ze względu na braki w dokumentach, m.in. zaświadczających o posiadaniu stosownych pojazdów do wykonywania usług. 
Jak udało nam się dowiedzieć, przewoźnik dowodził, iż autobusy uzyska od firmy Perbus Handel Autobusami. Jednak dostawca autobusów zadeklarował ich wiek niezgodny ze stanem faktycznym. Ponadto dostawca nie potrafił dowieść, że deklarowane autobusy należą do niego i co więcej, wszystkie miały dokumenty zagraniczne. 
Gmina w specyfikacji przetargowej zastrzegła, iż przewoźnik nie może jedynie wskazać swego taboru, ale ma obowiązek udowodnić, że nim faktycznie dysponuje. Tego zabrakło i nie pozostało nic innego, jak wykluczyć firmę Bus4You z przetargu. Bus4You popełnił też kilka innych błędów o mniejszej wadze, jednak to wszystko spowodowało, że druga najlepsza oferta spółki Warbus wygrała, choć będzie o pół miliona droższa. 
Ten przewoźnik, obsługujący gminną komunikację od samego początku, będzie świadczyć swe usługi przez najbliższe dwa lata.

Podobne artykuły