Sprawdzali ciężarówki

POWIAT OBORNICKI. Policjanci przeprowadzili w ubiegłym tygodniu na drogach Obornik i całęgo powiatu obornickiego  działania  „TRUCK & BUS”. Celem akcji była kontrola samochodów ciężarowych oraz autobusów pod kątem sprawdzania stanu technicznego pojazdów oraz eliminowania nieprawidłowości w przewozie osób i towarów. 

Sprawdzano prócz stanu technicznego, sposoby zabezpieczenia przewożonych towarów, stanu trzeźwości kierowców a także przekroczenia limitu prędkości. Policja zapowiada, że tego typu działania będą przeprowadzane cyklicznie. Tylko w trakcie jednego dnia policjanci skontrolowali 100 pojazdów, w tym 39 ciężarówek. Ponadto policjanci obornickiej drogówki w trakcie prowadzonych działań zatrzymali blisko 23 dowody rejestracyjne, w większości przypadków wiązało się to z nieprawidłowościami technicznymi pojazdów. 
W ramach działań 63 osoby zostały ukarane mandatami karnymi. Policja mając na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadza regularne działania ukierunkowane na eliminowanie zagrożeń występujących w tym obszarze. Dlatego akcja „TRUCK & BUS”  będzie cyklicznie przeprowadzana na drogach miasta i powiatu obornickiego.

Podobne artykuły