Siedem punktów szczypiornistów

OBORNIKI. Tyle oczek udało się do tej pory uzbierać piłkarzom ręcznym Sparty. Tyle punktów zdobyli też w ostatnim tygodniu zawodnicy, którzy występują w lidze seniorskiej i juniorskiej. Podsumujmy miniony tydzień. 

Juniorzy zaczęli już we wtorek, na wyjeździe zremisowali z odwiecznym rywalem zza miedzy Nielbą Wągrowiec. Dzień później spotkali się przy Obrzyckiej  z zawodnikami Lidera Swarzędz. Mecz pod dyktando oborniczan od początku do końca, w którym zasłużenie zdobyli dwa punkty. W sobotę w meczu seniorskim podejmowaliśmy Orlika Brzeg. 
Zespół zjawił się na hali w Obornikach jedynie siódemką. Spartanie od początku wypracowali sobie przewagę kilku bramek. Bardzo dobrze bronił Maciej Wtorek. Popełniali proste błędy, kroków, podwójnego kozłowania, które nie pozwoliły odskoczyć na większą przewagę. Po zmianie stron senność dopadła obie strony. Mecz stał się mało widowiskowy, tempo znacznie spadło. Dobrze w bramce spisywał się Sebastian Kustoń. Losy spotkania były już rozstrzygnięte. 
Sparta wygrała dopisując sobie dwa punkty w ligowej tabeli i zajumuje siódme  miejsce w tabeli. To nie koniec grania, w niedzielę w Poznaniu juniorzy podejmowani przez Grunwald walczyli o kolejne punkty. Walczyli jednak to duża przesada, zdziesiątkowany poznański zespół nie miał żadnych atutów i uległ Spartanom dziesięcioma bramkami. To był dobry tydzień dla oborniczan. W czterech meczach zdobyli siedem punktów.
 Trener Marek Arciszewski powiedział o minionym tygodniu: intensywny tydzień za nami, w głowach sporo meczów. Zmęczenie psychiczne jest odczuwalne. Sporo rotowałem zawodnikami, którzy grają w dwóch ligach tak żeby osiągnąć cele jak najmniejszym zużyciem sił. Wyszło prawie idealnie. Dobry kolejny tydzień Michała Eitnera, pewny, równy punkt w drużynach. Dobre zawody Wtorka i Kustonia w bramce. Bardzo dobre spotkanie w sobotę rozegrał leworęczny Maciej Włudarczak. Mimo iż spotkania nie stały na wysokim poziomie to cieszy fakt zdobycia prawie kompletu punktów i braku poważniejszych kontuzji. 

Podobne artykuły