Kibice Lecha niosą pomoc

GMINA OBORNIKI. Jak co roku w całej Wielkopolsce tak i teraz kibice Lecha Poznań zbierali fundusze na renowacje mogił Powstańców Wielkopolskich. Podczas tej chlubnej akcji nie mogło zabraknąć także obornickich kibiców, którzy zbierali datki na cmentarzu w Obornikach i Objezierzu. 

– Udało się nam zebrać rekordową sumę 4500 złotych, efektem, czego jest już pierwsza renowacja pomnika Powstańca Wielkopolskiego Franciszka Żalika, który znajduje się na cmentarzu w Maniewie – powiedział nam Ariel Mańczak Jeden z inicjatorów zbiórki. 
Dodał: – Kilka dni później przeprowadziliśmy zbiórkę artykułów chemicznych dla kombatantów i Polaków mieszkających na danych Kresach, cała akcja odbywa się z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
W akcję włączył się też burmistrz Tomasz Szrama, który przekazał kibicom Lecha paczkę dla kresowiaków wraz z kartką z życzeniami świątecznymi. Jeżeli słowo „kinol” na coraz częściej wydźwięk zdecydowanie pejoratywny, w Obornikach oznacza on człowieka o poglądach patriotycznych skorego nieść pomoc tam gdzie jest ona potrzebna lub choćby wskazana.
 

Podobne artykuły