Karatecy mikołajkowo i medalowo

OBORNIKI. W sobotę 6 grudnia zawodnicy Obornickiego Klubu Karate brali udział w Mikołajkowym Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży, który odbył się w Kostrzynie Wielkopolskim. W zawodach tych wzięło udział kilkanaście klubów z Wielkopolski, a także z Wrocławia i Bydgoszczy. Mimo mikołajkowej atmosfery rywalizacja była oczywiście bardzo zacięta i dostarczała dużo emocji. W przypadku karateków z Obornik samych radosnych gdyż siedmioosobowa reprezentacja naszego miasta wywalczyła aż 10 krążków. 

Oborniccy medaliści w poszczególnych konkurencjach. Tor przeszkód: III miejsceKrystian Chrzanowski w roczniku 2007. Kata indywidualne: I miejsce Piotr Kulikowski w roczniku 2007 i młodsi; I miejsce Oliwer Wieczorek w roczniku 2005; I miejsce Kamila Bracikowska w kat. junior młodszy; II miejsce Krystian Chrzanowski w roczniku 2007; III miejsc eKacper Kornaś w roczniku 2003. Kumite indywidualne: I miejsce Piotr Kulikowski w roczniku 2007; II miejsce Kacper Kornaś w roczniku 2003; III miejsce Kamila Bracikowska w kat. junior młodszy; III miejsce Sara Wosicka w kat. junior młodszy.
Był to jeden już z ostatnich startów w tym roku kalendarzowym naszych karateków. Podsumowując go pod względem sportowym można śmiało stwierdzić iż był bardzo udany. Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu z miasta zawodnicy Obornickiego Klubu Karate mogli wziąć udział w 24 turniejach gdzie wywalczyli łącznie aż 166 medali w tym 13 z pucharu Polski, 15 z mistrzostw Polski, 15 z Mistrzostw Europy i 5 z mistrzostw świata. 
Zarówno prezes klubu Monika Szymkowska, jak i trener Tomasz Wosicki, są przekonani, że w zbliżającym się roku 2015 nie zabraknie nam wielu równie spektakularnych sukcesów sportowych. Pragną oni również za naszym pośrednictwem podziękować tym wszystkim osobą, którzy swoją życzliwością i zaangażowaniem przyczynili i przyczyniają do rozwoju klubu i tworzenia w nim miłej przyjaznej atmosfery. 
 

Podobne artykuły