Ile zarabiają radni i dlaczego tak dużo

ROGOŹNO. Na kolejnej sesji  radni będą obradować między innymi nad wysokością własnych diet. Sprawa ta należy do kontrowersyjnych, bowiem rogozińskie diety należą do jednych z najwyższych w całej Wielkopolsce. Radni otrzymywali około 1200 zł miesięcznie za udział w sesji i komisjach miejskich. Dla porównania, w większych i bogatszych Obornikach, dieta wynosi około 1000 zł miesięcznie. W Ryczywole radni otrzymują tylko po kilkaset złotych miesięcznie.

W Rogoźnie radni otrzymują dodatkowe pieniądze za piastowanie stanowisk, między innymi przewodniczących rady i komisji. Przewodniczący może spodziewać się dochodu w granicach 1900 zł miesięcznie. Dodatkowe pieniądze otrzymują również wiceprzewodniczący.
Zarówno w Obornikach jak i w Ryczywole kwoty otrzymywane przez radnych są zrozumiałe. Sesję często zaczynają się w godzinach pracy. W Obornikach zdarza się nawet, że o 8 rano a w Ryczywole wczesnym popołudniem, około godz. 14. W Rogoźnie jednak nie ma tego problemu. Od lat sesję rozpoczynają się około godz. 16.  Podczas najbliższej sesji radni postanowią czy chcą nadal kontynuować ten trend. Kluczowe w tej sprawie będzie zapewne zdanie nowego przewodniczącego Henryka Janusa.

Podobne artykuły