Roman Klewenhagen nadal poprowadzi radę Połajewa

POŁAJEWO. Siódmą kadencję rady gminy Połajewo zainaugurowała i poprowadziła radna Aleksandra Bielejewska. Po standardowym wręczeniu zaświadczeń radnym oraz odbiorze przyrzeczeń od rajców I wójta Stanisława Pochyluka przyszła kolej na wybór przewodniczącego rady. Kandydatami byli były przewodniczący Roman Klewenhagen oraz Wojciech Anioła. W tajnym głosowaniu ten ostatni zdobył formalnie cztery głosy poparcia podczas gdy pan Roman miał ich 10, co przesądziło, iż nadal będzie przewodniczył radzie gminy Połajewo. 

Miłym gestem było to, że pierwszym, który pogratulował przewodniczącemu był właśnie Wojciech Anioła co świadczy o klasie radnego. Kolejnym miłym gestem było przybycie do sali sesyjnej dzieci ze szkoły im. Arkadego Fidlera. Uczniowie gratulowali i dziękowali wójtowi oraz radnym. Na koniec odśpiewali gromkie sto lat. Wśród tych miłych zdarzeń był jeden zgrzyt, a jego autorem okazał się być radny opozycyjny Marek Gawrych, który zadawał dość prowokacyjne pytania przewodniczącemu zanim ten został przewodniczącym.
Wreszcie nadszedł czas wyborU wiceprzewodniczącego rady. Została nim Aleksandra Bielejewska. W trakcie kolejnych głosowań ustalono, że komisję rewizyjną reprezentować będą: Jerzy Bormann, Sylwia Skrzypek i Krzysztof Garstecki. Radni wybrali jedną z dwóch komisji problemowych w których chcieliby zasiąść. 
Na koniec wójt Stanisław Pochyluk przedstawił sytuację gminy. 
O ile ta pierwsza sesja była organizacyjną, to kolejna grudniowa będzie już sesją stricte roboczą. Fragmenty sesji można będzie obejrzeć w okienku TV na stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły