Radzie Obornik będzie nadal przewodniczył Paweł Drewicz

OBORNIKI. Sesja rozpoczynająca siódmą kadencję rady miejskiej Obornik rozpoczęła się od wręczenie radnym przez przewodniczącego gminnej komisji wyborczej Krzysztofa Hetmańskiego zaświadczeń o wyborze oraz ślubowania. Podobne czynności objęły też burmistrza Tomasza Szramę, na którego szyi radna senior Irena Magdziarek zawiesiła łańcuch stanowiący insygnie władania gminą. Gdy przyszedł moment wyboru przewodniczącego rady, jedynym kandydatem okazał się być Paweł Drewicz mający poparcie koalicji i opozycji. Jego wybór nie może dziwić a najlepiej pasujące do pana Pawła słowo to – solidność.

Sesja inauguracyjna była okazją do wygłoszenia przez burmistrza krótkiego expose, o czym piszemy w innym miejscu. W pamięć zapadnie również wypowiedź radnej senior Ireny Magdziarek, która nawoływała do zgody i współpracy. Wysłuchali jej liczni radni koalicji oraz mocno uszczuplona opozycja. 
Przed radnymi wybór komisji problemowych, wybór wiceprzewodniczącego lub wiceprzewodniczących rady oraz komisji rewizyjnej. Potem cztery lata siódmej kadencji i niech ta siódemka okaże się bardzo szczęśliwa.

 

Podobne artykuły