Plany nowego burmistrza Rogoźna

ROGOŹNO. W piątek zaprzysiężono nowo wybranego burmistrza Romana Szuberskiego. Na jego szyi zawisł symboliczny „łańcuch władzy”. Przekazał mu go wiceburmistrz Krzysztof Ostrowski. Podczas ceremonii panowie rzucili się sobie w ramiona.

Burmistrz złożył przysięgę w której zarzekał się działać na rzecz społeczeństwa gminy, podczas której grupa uczniów wiwatowała z widowni. Byłą to młodzież z klasy byłego już nauczyciela.
Szuberski, jak sam stwierdził, po niespodziewanej wygranej był w szoku. Do wyborów wystartował bez konkretnego programu. Mimo to wyborcy postanowili mu zaufać.
Podczas przemowy udowodnił, że program wyborczy można napisać w kilka dni i przedstawił wszystkie zmiany, które ma zamiar przeprowadzić podczas najbliższek kadencji. – Nie zamknę się w urzędowych ścianach i tak jak dotychczas znajdę czas, żeby wysłuchać waszych opinii i spostrzeżeń – stwierdził na samym początku.
Nowy burmistrz obiecał wiele inwestycji i zmian. Na początek rozbudowanie infrastruktury drogowej, ale po konsultacjach z mieszkańcami i zbudowanie obwodnicy miasta. Chce zająć się starymi budynkami i placem K. Marcinkowskiego, które czekają, jak stwierdził – na relatywizacje.
Szuberski od lat walczył o gabinet chirurga i laryngologa w mieście. Teraz obiecał, że za dwa lata, podczas przetargów w NFZ, stworzy odpowiednie warunki do urzeczywistnienia tych zamierzeń. Nie zapowiedział za to skanalizowania wsi. Wielu mieszkańców jest przeciwna obowiązkowemu przyłączaniu się do sieci kanalizacji. Zamiast tego poparł finansowanie przydomowych oczyszczalni. Nie zapomniał również o uczniach, mówiąc: wiele problemów wśród młodzieży wynika z nudy. Gmina ma obowiązek działać na rzecz rozwoju zainteresowań dzieci i młodzieży.
Plany nowego burmistrza są ambitne. Jak wiadomo, budżet Rogoźna nie należy do najwyższych, a zadłużenie do najmniejszych. Wyzwanie nie należy więc do łatwych. Czy te ambitne plany zostaną zrealizowane, czas pokaże.

Podobne artykuły