Henryk Janus przewodczniczącym rady miejskiej w Rogoźnie

ROGOŹNO. W piątek po raz pierwszy obradowali nowi radni gminy Rogoźna. Średnia ich wieku to poniżej czterdziestu pięciu lat, a nie jak wcześniej około sześćdziesięciu. Za przyczną młodych rajców, takich jak Bartosz Perlicjan, Paweł Wojciechowski, Łukasz Zaranek, Krzysztof Nikodem, Katarzyna Erenc Szpek czy Krzysztof Nikodem – rada miejska nabrała wigoru i niespodziewanie mówi jednym głosem.

Sesję otworzył senior, 62-letni Henryk Janus, radny już od 20 lat. Na sali zabrali się dyrektorzy szkół, urzędnicy, uczniowie, ale również zwykli wyborcy, którzy chcieli zobaczyć nowych radnych i burmistrza.  Nowi radni złożyli przysięgę przyrzekając w obliczu Boga, że będą służyć wiernie i uczciwie mieszkańcom gminy. 
Nowym przewodniczącym wybrano Henryka Janusa. Zdobył 13 z 14 głosów, nie mając kontrkandydata, co w Rogoźnie jest ewenementem. Pojednanie było na ustach wszystkich, także nowego przewodniczącego, który zapowiedział: dziękuje za wybór tak zaszczytny. Liczę na współprace z panem burmistrzem i współpracownikami, sołtysami oraz przedstawicielami mediów. Obiecuję, że nie zawiodę.
W grudniu nową radę czeka pierwsze wyzwanie, praca nad budżetem na rok 2015. W ubiegłych latach wywoływała to zawsze spory i kłótnie. Zobaczymy jak wypadnie ten test dla, jak na razie, jednomyślnej rady.

Podobne artykuły