Zwycięzcy i przegrani w Rogoźnie

GMINA ROGOŹNO. Wybory samorządowe minęły pod znakiem zaciekłej walki o mandat radnego. Nikt jednak nie spodziewał się tak wielkich zmian. Rada miejska zmieni się nie do poznania. Wieloletni radni przestaną piastować swoje stanowiska, robiąc miejsce dla młodszych samorządowców.

Duży sukces osiągnął Bartosz Perlicjan, który wygrał w okręgu nr 13 (Grudna, Kaziopole, Wełna i Jaracz) pokonując Adama Jóźwiaka pięcioma głosami. Perlicjan jest pierwszym radnym w pochodzącym z Jaracza. Mandat wywalczył sobie ciężką pracą, którą wykonał jako sołtys. – Nadal nie mogę uwierzyć, że się udało. Wszystkim, którzy mnie wspierali i oddali na mnie głos serdeczni dziękuję – powiedział wzruszony po ogłoszeniu wyników.
Kolejnym niespodziewanym zwycięzcą jest pisarz Łukasz Zaranek, który pokonał, dwukrotnie większa ilością głosów w Pruścach wieloletniego radnego Mariana Połczyńskiego. Zaranek znany jest ze swej pracy na rzecz społeczeństwa, często pomaga jako DJ-a na wiejskich zabawach, ale również jest organizatorem wielu z nich.
Sołtys Garbatki Krzysztof Nikodem również może pochwalić się sukcesem. Prawie stoma głosami pokonał wieloletniego radnego Andrzeja Olenderskiego. Za jego kadencji jako sołtysa wyremontowano świetlicę oraz ważną drogę we wsi. Był jednym z głównych organizatorów Turnieju Wsi w Garbatce. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy za wieloletnią pracę nagrodzili go poparciem w wyborach.
Wielkimi przegranymi są wieloletni radni – dyrektor zespołu szkół im. Hipolita Cegielskiego Renata Tomaszewska i pracownik domu kultury Ryszard Dworzański. Dworzański od lat był przewodniczącym jednej z gminnych komisji oraz „wodzirejem” podczas większości uroczystości i zabaw. Jego pozytywne myślenie i łagodne usposobienie przysparzało mu wielu zwolenników. Tym razem przegrał niecałymi pięćdziesięcioma głosami z katechetką Katarzyną Erenc Szpek. Tomaszewska była liderka jednej z grup opozycyjnych w radzie miejskiej. Często jednak wdawała się w niepotrzebne i zażarte dyskusję, czym być może zniechęciła do siebie część wyborców. Przegrała sześcioma głosami z Sebastianem Kupidrurą. Dwóch kandydatów, Robert Marchwiak i Andrzej Pierwoła, zdobyło najmniejszą liczbę głosów w wyborach do rady miejskiej. Co ciekawe, obaj startowali z tego samego okręgu. Każdy z panów otrzymał po jednym głosie.
 

Podobne artykuły