Wójt Stanisław Pochyluk bezkonkurencyjny

GMINA POŁAJEWO. W tym roku wójt Stanisław Pochyluk, lider wyborów od niepamiętnych czasów, miał kontrkandydata – Janusza Rajka lat 36, sołtysa wsi Młynkowo i radnego rady powiatu Czarnkowsko -Trzcianeckiego. Każdy z panów obrał inny sposób dotarcia do potencjalnych wyborców. Młody sołtys od początku prowadził bardzo intensywną kampanię wyborczą. W Połajewie roiło się od banerów i plakatów. Była akcja rozdawania długopisów przed marketem i osobiste wizyty z drobnymi upominkami w domach wyborców. Aktywny był też profil kandydata na portalu społecznościowym. 

Długoletni wójt gminy Stanisław Pochyluk kampanię ograniczył tradycyjnie do listów wysyłanych indywidualnie do każdego gospodarstwa domowego w gminie. Za każdym razem stosuje on ten sam sposób kontaktu ze swoimi wyborcami i tym razem nie było inaczej. 
Za kandydaturą wieloletniego włodarza gminy Połajewo przemawiały nie obietnice nowej jakości, lecz fakty takie jak: liczne inwestycje podejmowane w ciągu minionych kadencji i w każdej z miejscowości a przede wszystkim, wkładanie w swoją służbę pełnego zaangażowania oraz czasu. Nie bez znaczenia było dobre zarządzanie piękniejącą z dnia na dzień gminą Połajewo. Takie argumenty, musiały zaowocować sukcesem wyborczym. 
Stanisław Pochyluk uzyskał 1867 głosów poparcia przy 485 głosach Janusza Rajka. Ten ostatni wszedł za to do rady powiatu, jako jedyny reprezentant gminy Połajewo z listy siedemnastu chętnych,
Do rady gminy w Połajewie wybrani zostali: Marian Rajek, Karolina Bukowska, Jerzy Bormann, Zbigniew Schoenfeld, Marek Gawrych, Łukasz Chmura, Wojciech Anioła, Krzysztof Garstecki, Grażyna Jeneralczyk, Katarzyna Stefaniak, Aleksandra Bielejewska, Krzysztof Grabarz, Sylwia Skrzypek, Roman Klewenhagen, i Krzysztof Mazur. 
Do rady powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, spośród ubiegających się o fotel radnego siedemnaściorga kandydatów, wszedł Janusz Rajek. 

Podobne artykuły