PSL zmiażdżył konkurencję w Rogoźnie i Ryczywole

ROGOŹNO, RYCZYWÓŁ. Wielkim wygranym do rady powiatu jest PSL. Wprowadził on największa ilość radnych z okręgu, na który składają się gminy Ryczywół i Rogoźno. Paweł Wardęga, Kazimierz Zieliński i Bogusław Janus będą wspólnie z radnymi z gminy Oborniki, Andrzejem Ilskim oraz Zygmuntem Dyczkowskim, zasiadać w radzie powiatowej. Janus otrzymał drugi wynik wyborczy (ponad 600 głosów), tuż za burmistrzem Tomaszem Szramą z Obornik (ponad 1000 głosów).

Wielkimi przegranymi są rogozińskie komitety: Lewica Razem (związany z SLD) i Porozumienie Obywatelskie Razem (związane z PO). POR wprowadził jednego radnego, byłego starostę, Gustawa Wańkowicza. Pomimo znanych nazwisk na liście, takich jak: były wójt Jerzy Gacek i przewodniczący rady powiatu Piotr Gruszczyński, komitetowi udało zebrać się niecałe 1050 głosów. 
Lewica Razem uzyskała mizerny wynik, zdobywając niecałe 750 głosów, pomimo, że na jej liście znajdował się znany w całym okręgu Zdzisław Hinz. Błażej Cisowski, który również startował z listy Lewicy, otrzymał jeden najlepszych wyników zarówno w Rogoźnie jak i w Ryczywole (ponad 200 głosów). Pobił na głowę wyniki kandydatów do rady miejskiej i znalazł się w pierwszej piątce najbardziej popularnych kandydatów do powiatu. Dobry wynik nie zdobył mu jednak mandatu radnego ponieważ lewicowy komitet nie przekroczył progu wyborczego potrzebnego do zdobycia nawet jednego mandatu. 

Podobne artykuły