Kim będą zastępcy burmistrzów?

POWIAT OBORNICKI. Gdy wreszcie udało się poznać oficjalne wyniki wyborcze zwycięskich burmistrzów oraz pani wójt, przyszła pora na ich zastępców. 

Renata Gembiak-Binkiewicz stwierdziła:-w trosce o pieniądze podatników mam zamiar zarządzać sama, bez zastępcy. Przy moich szerokich planach będzie to wymagało wiele pracy, ale decydując się na start w wyborach podjęłam się też owej pracy. O ile nowa wójt wyobraża sobie działanie bez zastępcy, o tyle nie wyobraża go sobie w XXI wieku bez komputera i internetu. 
Burmistrz Tomasz Szrama nie miał dylematu z wyborem swego wice. Zastępujący go przez ostatnie cztery lata Piotr Woszczyk jest nie tylko tytanem pracy, ale i exportem w takich dziedzinach jak komunikacja czy gospodarka śmieciowa i lokalowa. 
Podobnego zastępcy warto też życzyć Romanowi Szuberskiemu. Próbowaliśmy uzyskać od niego jakieś nazwisko, ale nowy burmistrz jest w swych wypowiedziach bardzo powściągliwy. – Nie czas jeszcze na personalia. Mam na uwadze kilka osób, jednak decyzji jeszcze nie podjąłem, więc na nazwisko proszę poczekać. 
W kuluarach mówiło się o kandydaturze dyrektora szkoły Agrobiznesu Jarosława Łatki. Łatka miał już otrzymać propozycję, nad którą się zastanawia. Jako wiceburmistrz musiałby zrezygnować ze stanowiska dyrektora szkoły a wiceburmistrz zawsze może zostać odwołany. Początkowo mówiono o kandydaturze Jacka Glapiaka, kierownika obsługi referatu inwestycji w urzędzie miejskim w Obornikach. Jednak te plotki zostały szybko zdementowane. 
Zaryzykujemy postawienie na miejscu wiceburmistrza Renaty Tomaszewskiej. Pani Renata ma duże doświadczenie samorządowe i oświatowe oraz umiejętność zarządzania, co nie pozostaje bez znaczenia. Od lat współpracuje z Romanem Szuberskim a współpraca ta opiera się w dużej mierze na wspólnej wizji koniecznych zmian w gminie Rogoźno oraz wzajemnym zaufaniu. Ostateczną decyzję podejmie jednak burmistrz a my sprawdzimy trafność naszych domysłów. 

Podobne artykuły