Sparta wreszcie zwycięska

OBORNIKI. Do siódmej kolejki musieli czekać kibice drugoligowej Sparty Oborniki na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W hali OCS zespół Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka podejmował AZS Politechnikę Wrocławską.

Od początku meczu prowadziła Sparta, kierowana przez Szymona Ratajczaka. Młody szczypiornista potwierdził dobrą dyspozycję z ostatnich tygodni. Pierwsze 10 minut na parkiecie, to całkowita dominacja oborniczan, szczelna defensywa oraz świetna dyspozycja Pawła Rybarczyka. Pozwoliło to odskoczyć gospodarzom na kilka trafień. Za łatwo chyba szło, bo spartanie zaczęli popełniać proste błędy przy rzutach w tzw. sytuacjach stuprocentowych, do tego nie zebrali w obronie kilku piłek odbitych od Rybarczyka. Zrobiło się nerwowo i do przerwy wynik brzmiał 16:14.
Po zmianie stron, zawodnicy Sparty poprawili skuteczność i zaczęli zbierać piłki w obronie. Dobrze dysponowani  Ratajczak, Eitner i Golczyński punktowali rywala. Skutecznymi akcjami popisywał się również,  wracający do gry po kontuzji, Jan Okpisz. Gdyby nie kilka piłek, które oborniczanie oddali rywalom po prostych błędach technicznych, wynik mógł być okazały.
Mecz zakończył się zwycięstwem Sparty 32:26 i pierwszym kompletem punktów dla oborniczan w tym sezonie.
Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Wtorek, Narożny 7, Włudarczak Michał, Matuszak, Golczyński 5, Surma, Ratajczak J. 2, Włudarczak Maciej 3, Kołodziej, Tepper, Okpisz 2, Sztuba, Eitner 4, Ratajczak Sz. 9.