Patriotycznie w Maniewie

MANIEWO. Szkoła Podstawowa, zgodnie już ze swoją wieloletnią tradycją zorganizowała wieczornicę patriotyczną dla wszystkich mieszkańców wsi i okolicznych sąsiadów. Uczniowie szkoły wcielili się w role ukochanej Ojczyzny, kwiatów – jej dzieci, niewiast chwalących jej wielkość, żołnierzy walczących o nią, zaborców rabujących jej ziemie oraz Józefa Piłsudskiego

Występy poprzedziła animowana historia Polski wyświetlona na nowym, ogromnym  ekranie w auli szkoły.  Przy akompaniamencie pieśni patriotycznych i nastrojowych utworów przygotowanych pod okiem  Renaty Wrzeszcz, frażolecistów Alicji Andrzejczak-Bieli i w scenografii Jadwigi Majchrzak-Zagrodnik przedstawienie wywarło ogromne wrażenie na widzach. 

Po występach spędzono mile czas przy kawie i przyśpiewkach patriotycznych prowadzonych przez rodzimy zespół Maniewiacy. Cała impreza prowadzona pod czujnym okiem historyk Anny Górowskiej a wzbogacona została o wystawę mundurów, szabli i odznaczeń  z różnych okresów wojennych,  udostępnionych przez rodziców i dziadków uczniów Grzegorza Adamka i Zdzisława Wołoszyna.

Podobne artykuły