Obornicki starosta Olejnik niezatapialny

OBORNIKI. O tym jak popularnym i pożądanym samorządowcem jest Adam Olejnik świadczyć może jego kampania wyborcza a raczej jej całkowity brak. 

Konia z rzędem temu, kto znalazłby choćby jeden plakat wyborczy obornickiego starosty. Nie prowadził on też żadnej kampanii wyborczej, nie agitował, nie szukał poparcia a i tak wygrał wybory do rady powiatu.
Nie przeszkodziło mu nawet to, że przeciwko niemu wystąpiło w wyborach aż trzech podległych mu urzędników starostwa. Niektórzy kontrkandydaci prowadzili przeciwko niemu kampanię oszczerstw negując nawet jego oczywiste dokonania. 
Swego czasu pisaliśmy o tym, że Adam Olejnik okazał się być najlepszym starostą, jakiego miał kiedykolwiek powiat obornicki. Być może do takiego samego wniosku doszli też jego wyborcy popierając pana Adama w drodze do rady powiatu. Czy będzie nadal starostą, tego jeszcze nikt nie wie. 
Trwa układanie się dwóch znaczących ugrupowań z jednym mniejszym i odrobiną politycznego planktonu. Posada starosty obornickiego to chleb pewny, ale czerstwy i dosyć gorzki. 
Czy przypadnie znów ona Olejnikowi? Ma on już pewne plany, od czego zacząć kolejny etap porządkowania powiatu. Jednak nie ma sensu o tym pisać nie mając pewności, że będzie miał na to szansę.

Podobne artykuły