Gmina w kobiecych rękach:Renata Gembiak Binkiewicz wójtem Ryczywołu

RYCZYWÓŁ. Gdy pozwoliliśmy sobie na „wróżenie z list wyborczych” naszą faworytką w wyścigu na fotel wójta Ryczywołu była Renata Gembiak-Binkiewicz. Takie typowanie nie było trudne, gdy zna się jej pozytywną energię, zdolność tworzenia, imponującą znajomość programów unijnych i zagadnień samorządowych czy koncyliacyjność pani Renaty. 

Zapewne podobnego o niej zdania było też 57% wyborców z Ziemi Ryczywolskiej zapraszając ją na fotel nowego wójta. Wartością dodaną u Renaty Gembiak Binkiewicz jest też niewątpliwie to, że przeszła ona całą drogę awansu zawodowego dbając jednocześnie o rodzinę i wychowując dzieci. To doświadczenie, którego nie da się przecenić. Burmistrz Obornik Tomasz Szrama powiedział kiedyś: jak mam z czymś problem, to idę do pani Renaty a ona już coś tam zawsze wymyśli.
Jej wyborcy nie kryją zadowolenia. Z licznych komentarzy, jakie znaleźliśmy w internecie, warto przytoczyć choćby te: odpowiednia osoba na odpowiedzialnym stanowisku. Pani Renato, nasze gratulacje! Proszę pamiętać o wioskach naszej gminy a szczególnie o Lipie, gdzie była Pani ciepło przyjęta, jako osoba, która daje nadzieję na lepsze jutro. Gratulacje dla Renaty, wierzę, że w końcu coś zacznie się zmieniać, szczególnie w Urzędzie Gminy. Gratulacje! Może wreszcie coś ruszy w tej zastoinie. Mam nadzieję na stanowcze zmiany w myśl hasła "Urząd dla obywatela, a nie odwrotnie". 
Znacząca wygrana nowej wójt i to w pierwszej turze, łączy się z rewelacyjnym wynikiem jej zespołu radnych. Na 15 miejsc z radzie gminy aż 11 krzeseł zajmą rajcy z jej komitetu wyborczego. To dowód oczekiwania wyborców na zmiany i to radykalne. Będą wymagać wielkiej pracy, ale tej Renata Gembiak Binkiewicz się najwyraźniej nie boi. 
Zamiast odpocząć po długiej nocy wyborczej ruszyła z zespołem LGD Kraina Trzech Rzek do Brukseli, by tam reprezentować i prezentować wielkopolskie dokonania. 
Dzwoniąc już z autokaru prosiła o przekazanie za naszym pośrednictwem gorących podziękowań dla swych Wyborców za daną jej szansę, za przychylność i otrzymane dowody sympatii. Wybór na wójta Ryczywołu przyjmuje jako wielkie zobowiązanie, a wypełnienie go poczytuje sobie za zaszczyt. 

Podobne artykuły