Chce wozić najtaniej

GMINA OBORNIKI. Aż cztery firmy przystąpiły do przetargu na przewozy w ramach komunikacji gminnej. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, firma BUS4YOU zaproponowała 2,59 z l za kilometr trasy, dotychczasowy przewoźnik warszawski Warbus chce wozić po 3,06 złotych, Śląska firma Meteor zaproponowała 3,21 złotych a przewoźnik z małopolskich Kluczy AŻ 3,54 zł/km.

Rozpiętość pomiędzy cenami widać ostro dopiero wtedy, gdy przemnożymy je przez 1,050 mln kilometrów, bo tyle autobusy w ciągu dwóch lat przejadą po drogach gminy Oborniki i Rogoźno.
Jeżeli przetarg wygra BUS4YOU to gmina dopłaci do przewozów w ciągu dwóch lat 2,719 mln złotych. Jeżeli zwycięzcą będzie Warbus, to koszt dopłaty wyniesie 3,213 mln złotych, czyli o niemal pół miliona więcej.
Choć dotychczasowy przewoźnik jest droższy, może przetarg wygrać, bo tańszy od niego BUS4YOU popełnił w swej ofercie kilka błędów i komisja oceni, czy będą one na tyle istotne, by tę propozycję odrzucić. Próbowaliśmy dowiedzieć się od Piotra Woszczyka na ile poważne są niedociągnięcia w ofercie, ale wiceburmistrz nie chce niczego komentować do czasu podjęcia ostatecznej decyzji przez komisję weryfikacyjną oraz gminnych prawników.
Trochę szkoda, że nazbyt wysoka cena wyklucza w weryfikacji firmę Meteor, bo ta dysponuje całkiem nowymi i świetnie wyposażonymi Mercedesami z klimatyzacją i pełnym komfortem. Jeżeli wygra Warbus autobusy pojadą te same co dotąd, jeżeli BUS4YOU, podobne, ale odrobinę starsze. 

Podobne artykuły