Biegli dla Niepodległej

OBORNIKI. To, jak niebanalnie uczcić narodowe święto w Obornikach, pokazali pasjonaci biegania uczestnicząc w V Biegu Niepodległościowym. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, nie tylko ze względu na jubileuszowy charakter. Udział w biegu wzięła  rekordowa liczba zawodników bliska 700 biegaczom.

Ponadto została zmieniona trasa biegu, którą wyznaczono ulicami miasta, w dwóch pięciokilometrowych pętlach, na czym zyskała widowiskowość imprezy.
Bezkonkurencyjny wynik uzyskał Karol Kazikowski z Poznania (00:34:02). Na drugim miejscu bieg ukończył Dariusz Jankowski (00:34:12), zaś trzeci był  Tomasz Kmiecik (00:35:50).
Wśród pań najlepsza była Monika Brzozowska z Krzepic (00:42:20), druga była Violetta Maciołek (00:42:53) a trzecia Zofia Mazur (00:43:52). Najszybszym oborniczaninem okazał się być Krzysztof Nowacki. 
Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę. Natomiast najlepsi zawodnicy puchary oraz upominki, które wręczali bracia Andrzej i Jacek Okpiszowie wspierani przez Pawła Drewicza. Fragmenty biegu, będzie można obejrzeć w okienku TV na stronie www.oborniki.com.pl.

Podobne artykuły