Lepsze Oborniki Śląskie

OBORNIKI. SKF Sparta uległa Obornikom Śląskim 28:33 w trzeciej kolejce II ligi mężczyzn piłki ręcznej. Przy dużej przewadze Boru, honor Sparty próbował ratować najmłodszy na boisku Adrian Wosicki. Ostatnie minuty w hali OCS należały do siedemnastolatka. Grał niewiele a i tak był najskuteczniejszym graczem Sparty.

Oborniki Śląskie to doświadczony zespół. W swych szeregach ma wielu znakomitych piłkarzy ręcznych, którzy w przeszłości grywali na najwyższych szczeblach piłki ręcznej. Spartanie mimo że nie przystępowali do tego meczu w roli faworytów chcieli zdobyć dwa punkty. W 6 minucie było 4:2 dla Sparty. Niestety, w 10 minucie oborniczanie przestali grać. Popełniali proste błędy w obronie, bramkarze nie zatrzymują rzutów rywali. Do gospodarze przegrywali 18:12.
Po wznowieniu Bór robił na parkiecie wszystko co chceiał Spartanie zbytnio nie powstrzymywali rywali. Był moment gdy przewaga urosła do 11 trafień. W ostatnim kwadransie gospodarze, głównie za sprawą debiutującego w lidze seniorskiej Adriana Wosickiego zaczęli odrabiać straty. Poprawili obronę, Maciej Wtorek zaczął odbijać pewne piłki, uskutecznili kontrę. Wosicki wziął na siebie ciężar zdobywania bramek w ataku pozycyjnym i z rzutów karnych. Sparta zniwelowała straty do 5 bramek.
To już trzeciej kolejka bez zwycięstwa w II lidze. Trener Marek Arciszewski powiedział po meczu: ponieśliśmy dziś porażkę, która pokazała wszystkie nasze słabe strony. Bór realizował swoje cele do 46 minuty bez większego oporu ze strony naszych obrońców i bramkarzy. W ataku pozycyjnym nie potrafiliśmy minąć rywala ani rzucić z II linii. Nie było zawodnika, który wziąłby ciężar gry na siebie. Dobry debiut Adriana Wosickiego, który bez kompleksów walczył z rywalem dużo bardziej doświadczonym. Tego zabrakło w pozostałym czasie gry. Dziś przegraliśmy mecz w naszych głowach, wielu z nas miało chyba zupełnie inne cele. Stać nas na wygrywanie z każdym w tej lidze ale musimy to robić wszyscy, widzieć jeden cel wszystkimi oczami i realizować go wszystkimi rękoma. Duch zespołu tego wymaga.
Sparta: Wtorek, Rybarczyk, Kustoń, Narożny 3, Wosicki 6, Ratajczak J. 5, Kwiatkowski 5, Włudarczak Michał 1, Włudarczak Maciej 4, Ratajczak Sz. 2, Golczyński 2, Sztuba, Eitner, Kołodziej, Pachulicz, Tepper.