Dziewczęta wygrały w Płocku

OBORNIKI. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazały się zawodniczki Sparty Oborniki. Po wygraniu u siebie z KPR-em Kobierzyce, tym razem pokonały w Płocku niepokonany jak dotąd SMS ZPRP 32:22.

Sparta Oborniki zaczęła sezon I ligi piłki ręcznej kobier bardzo słabo, bo od porażki aż 13:31 w Gdańsku z AZS-em Łączpol AWFiS. Później jednak podopieczne Tomasza Konitza wygrały z KPR-em Kobierzyce. W trzeciej kolejce oborniczanki pojechały do Płocka, gdzie zmierzyły się z jak dotąd niepokonanym SMS-em.
W pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego przegrają różnicą aż dziesięciu bramek. Wręcz przeciwnie, w dziewiętnastej minucie po piątej już w tym meczu bramce Patrycja Świerżewskiej, SMS prowadził już 9:6. Tuż przed przerwą zespół z Obornik zmniejszył stratę do jednej bramki.
Od początku drugiej części spotkania, konsekwentnie przeważać zaczęły spartanki. Po rzucie Adriany Rackiej wyszły w 36 minucie na pierwsze prowadzenie w meczu, a od 45 do 53 minuty miały serię 8:0, po której prowadziły już 27:17. Ostatecznie utrzymały wysoką przewagę, wygrywając w całym meczu 32:22.
SMS ZPRP Płock – Sparta Oborniki 22:32 (12:11).
Sparta: Kochańska, Niezgodzka – Filoda 8, Niedzielska 5, Racka 5, Gładecka 4, Żołyniak 3, Wasiak 2, Durka 2 oraz Kaszkowiak, Łakomy. Kary: 6 min. Karne: 2/3.

Podobne artykuły