Inicjatywa rządzi

GMINA OBORNIKI. W miniony piątek odnotowano już ponad 14 tysięcy głosów oddanych na fundusz obywatelski. Od kiedy mieszkańcy gminy Oborniki mogą sami decydować o tym, na co przeznaczą część swoich podatków, robią to chętnie, pomysłowo i z rozwagą. 

Obecnie na pierwszym miejscu (2527 głosów) znalazła się ścieżka rowerowa z Łukowa przez Kowanowo do Rożnowa. Zaraz za ścieżką na drugim jest (2503 głosy) renowacja boiska w Kowanówku, bo chętnych do gry tam nie brakuje, a trzecie miejsce to budowa chodnika – Uścikowo Folwark (2203 głosów).
Metody szukania poparcia dla poszczególnych inwestycji są różne. Miłośnicy rowerów z całej gminy głosują na kolejną bezpieczną ścieżkę do jazdy. Mieszkańcy z Kowanówka zapraszają do głosowania wszystkich, którym bliska jest piłka nożna. Ksiądz Urny po każdej mszy nawołuje wiernych do głosowania na modernizację Wielkiej Dziury, radząc starszym by poprosili dzieci i wnuki o pomoc przy komputerach. W paru wsiach młodzież kwerenduje po mniej czynnych kolegach apelując o oddanie głosu. Najważniejsza w tym wszystkim jest sama inicjatywa, a ta rozbudziła się z niespotykaną dotąd energią i tego przecenić się nie da.

Podobne artykuły