Sparta w kolejnej rundzie pucharu Polski

OBORNIKI. W środę 17 września piłkarze Sparty Oborniki rozpoczęli tegoroczną przygodę z pucharem Polski strefy poznańskiej. Rywalem oborniczan był grający w A klasie zespół KS Łupuchowo. Sparta na to wyjazdowe spotkanie pojechała w składzie nieco odmiennym niż przygotowywany na mecze ligowe. Puchar to doskonała okazja do zaprezentowania się zawodników miej grających w lidze.

Niespodzianki jednak nie było i podopieczni trenera Mariusza Drewicza pewnie pokonali swojego rywala 8:0. Już w 5 minucie meczu wynik spotkania otworzył Sołowiej. Kolejne bramki Sparta zdobyła w 32 minucie ponownie po uderzeniu Sołowieja, oraz w 35 minucie po uderzeniu z około 30 metrów kapitana zespołu, Cyranka. Tuż przed przerwą w 40 minucie meczu Michałowski zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów i pewnym strzałem pokonał bramkarza z Łopuchowa. W drugiej połowie kibice również zobaczyli cztery bramki i wszystkie zdobyte przez Spartan. W 66 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Barabasz. W 72 minucie na 6:0 podwyższył Ren. W 84 minucie swojego trzeciego gola w tym meczu zdobył Sołowiej, a wynik spotkania ustalił Barabasz w 90 minucie, po raz drugi pokonując golkipera gospodarzy.