Jubileusz w cieniu problemów

OBORNIKI. W sobotnie popołudnie zarząd, pracownicy oraz przyjaciele obornickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej spotkali się by wspólnie świętować dwudziestolecie działalności spółki.

Jubileusz stał się okazją zarówno do podsumowań dotychczasowych sukcesów, jak i roztoczenia planów na przyszłość. Za prorozwojowe osiągnięcia na ręce prezesa spółki Sławomira Haraja przekazano drugi już Certyfikat Jakości Unii Wielkopolan. Jego miażdżącą porażkę w przetargu na wywóz śmieci w ten świąteczny dzień zgrabnie przemilczano. 
Prezes wręczył pracownikom drobne upominki i zrobiło się w ogóle bardzo miło. Burmistrz Szrama podkreślał w swym wystąpieniu, iż – właśnie pracownicy są największą wartością przedsiębiorstwa. To dzięki nim spółka działa, rozwija się, chwali się osiągnięciami. Ciepłe słowa pracownikom i zarządowi przedsiębiorstwa przekazał również przewodniczący rady nadzorczej PGKiM Stanisław Stec.
Nad radosnym dniem jubileuszu PGKiM zawisł jednak gęstniejący cień nadchodzącego końca roku i końca wywozu śmieci, głównego źródła utrzymania spółki. Jak na razie rozmowy o współpracy ze zwycięzcą przetargu na tę usługę z poznańsko – niemieckim Remondisem utknęły w martwym punkcie. Jak udało się nam dowiedzieć od rzecznika prasowego tej spółki, Remondis nie jest chętny do przekazania obornickiemu PGKiM podwykonawstwa w wywozie śmieci w obawie, że spółka sobie nie poradzi. PGKiM tracąc główne źródło utrzymania musi przejść poważną reorganizację. 

Podobne artykuły