O fotel wójta Ryczywołu. Gacek na liście PO do powiatu.

RYCZYWÓŁ. Chociaż wielu mieszkańców gminy zasmuca wiadomość o rezygnacji z reelekcji wójta Jerzego Gacka, to sytuacja polityczna w Ryczywole dawno nie była tak ciekawa. Hegemonia Gacka przez długi czas była bezdyskusyjna. Pokonywał przeciwników w wyborach niezależnie od ich przynależności partyjnej. Kilka miesięcy temu ogłosił, że odchodzi na zasłużoną emeryturę. 

Nie znaczny to jednak, że Gacek odchodzi całkowicie z polityki. Od dawna krążyły plotki, że może kandydować do rady powiatu. Gacek potwierdzał, że się nad tym zastanawia. W minionym tygodniu na oficjalnej liście Platformy Obywatelskiej pojawiły się imię i nazwisko wójta. Będzie na drugim miejscu na liście partii do rady powiatowej. Co więcej, w kuluarach mówi się o możliwości wybrania Gacka na urząd starosty. 
Rywalizacja o urząd wójta będzie bardzo zacięta. Wspierany przez Gacka przewodniczący rady gminy Witold Kruś stanowi mocną konkurencję dla prezes LGD Krainy Trzech Rzek Ranaty Binkiewicz i wspieranego przez PSL rolnika Wiesława Wentlanda. Kampania wyborcza będzie ciekawa, ponieważ cała trójka jest popularna w gminie i wspierana przez duże lokalne nazwiska. Bardzo trudno będzie też przewidzieć wynik tych wyborów.

Podobne artykuły