O fotel burmistrza Rogoźna

ROGOŹNO. Wybory samorządowe już niedługo i coraz więcej osób decyduje się na start w wyborach. O fotel burmistrza Rogoźna ubiegać się może nawet sześć osób. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że o reelekcję stara się obecny burmistrz Bogusław Janus. W razie zwycięstwa, zostałby wybrany na czwartą kadencję. Niepewnym jeszcze jego kontrkandydatem jest brat burmistrza, a zarazem radny, Henryk Janus. Nie potwierdził jeszcze kandydowania, jednak jego uczestnictwo w kuluarach uważa się za pewnik.

Ponownie swoją chęć zostania burmistrzem ogłosił pedagog Roman Szuberski, weteran wyborczy i konkurent Janusa o fotel burmistrza sprzed ośmiu lat. Od niespełna dwóch miesięcy ponownie sprawuje on urząd przewodniczącego rady miejskiej. Raczej niespodziewanym kandydatem na fotel burmistrza jest kolejny radny, Paweł Wojciechowski, z zawodu rolnik. Z małym znakiem zapytaniem należy wymienić również dyrektora zespołu szkół Agrobiznesu Jarosława Łatkę z PO. Ostatnim będzie kandydat lewicy, emerytowany policjant, działacz na rzecz osób niepełnosprawnych i były radny Marek Hopa. 
Duża liczba kandydatów może spowodować, że wyborcy głosować będą na znane nazwiska. Faworytem w tych wyborach, jak w poprzednich, jest burmistrz Bogusław Janus. Za jego kadencji Rogoźno zmieniło się, głównie za sprawą skanalizowania całego miasta, wyremontowania rekordowej liczby świetlic wiejskich a w ostatnim czasie wybudowania targowiska i promenady. W ostatecznym rozrachunku to wyborcy ocenią, kogo chcą widzieć na fotelu ojca miasta.

Podobne artykuły