Medal dla Stanisława Hyżyka

OBORNIKI. Ubiegłotygodniowa, pięćdziesiątą drugą sesję rady miejskiej rozpoczęła wyjątkowa uroczystość. Było nią nadanie medalu Zasłużony dla Ziemi Obornickiej. Otrzymał go rodowity mieszkaniec gminy Oborniki, wieloletni działacz sportowy, Stanisław Hyżyk. Wyróżnienia przyznawane są przez Kapitułę Medalu w czerwcu i wręczane podczas  Uroczystej Sesji Rady Miejskiej, zwoływanej z okazji Dni Obornik. W tym czasie pan Stanisław nie mógł medalu odebrać, przebywał bowiem wraz ze swymi podopiecznymi na zawodach. 

Stanisław Hyżyk pięknie zapisał się na kartach historii obornickiego tenisa stołowego. Od 1968 r. szkoli dzieci i młodzież w różnych klubach i sekcjach działających na Ziemi Obornickiej. Dzięki umiłowaniu tenisa stołowego i pełnej zaangażowania pracy trenerskiej umożliwia młodym pokoleniom rozwijanie umiejętności i realizowanie się w tej dyscyplinie sportu. Jest inicjatorem i organizatorem niezliczonej ilości turniejów, zawodów i imprez sportowych. Poszczycić się może wieloma sukcesami i osiągnięciami medalowymi swoich drużyn. Nie szczędzi sił i starań na poprawę bazy i poszukiwanie lepszych form organizacyjnych dla prowadzenia treningów i zawodów w tenisie stołowym.
To człowiek cieszący się dużym uznaniem i autorytetem. Cechuje go życzliwość, hart ducha oraz oddanie i konsekwencja w działaniu dla dobra obornickiego sportu. W swojej karierze zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. Za Zasługi w Sporcie Szkolnym, Honorowe Odznaki LZS, Odznaki, Za Zasługi dla Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Otrzymywał również nagrody burmistrza Obornik i starosty Obornickiego.

Podobne artykuły