Górski weekend obornickich kolarzy

OBORNIKI. W Karpaczu  odbył się  maraton szosowy Liczyrzepa z  cyklu supermaratony na trzech dystansach  60 km, 123 km i 174 km. Tym razem Oborniki reprezentowało trzech kolarzy: Dariusz Waleriańczyk, Tomasz Zawiślak i Tomasz Wiśniewski, którzy pokonali  dystans 60 km. Najlepszy  czas  uzyskał  D.Waleriańczyk 1,45;24, zajmując 37 miejsce (open), T. Zawiślak  z czasem 1,55;57  zajął 79 miejsce, T.Wiśniewski  z  czasem 2,19;20 164 miejsce.  W maratonie  zostało sklasyfikowanych 212  uczestników.

Tomasz Wiśniewski  w połowie dystansu "złapał gumę", przez  co końcowy wynik  nie odzwierciedla faktycznych możliwości  kondycyjnych i technicznych, zwłaszcza w  górach  na  zjazdach, tym bardziej, że pierwsza  połowa dystansu  była techniczna i obfitowała w strome zjazdy, gdzie prędkość dochodziła do 60-80 km/h  Druga połowa maratonu  to głównie  krótkie  i długie podjazdy  o różnym stopniu nachylenia. Trasa była przez organizatorów tak ułożona, aby kolarze, którzy pierwszy raz chcieli mieć styczność z górskim etapem, poczuli na czym polega ściganie się w górach.
Dzień później, dzięki uprzejmości Karkonoskiego Parku Narodowego, zorganizowano po raz drugi imprezę pod nazwą "Rowerem na Śnieżkę". Dzięki niej 350 rowerzystów miało możliwość zdobycia najwyższego szczytu Sudetów. Wśród nich był przedstawiciel Obornickiego Towarzystwa Cyklistów Krzysztof Pawlak, który z czasem 1,34 h wjechał na szczyt na 115 miejscu, pełen wrażeń  i satysfakcji. Krzysztof ma nadzieję, że za rok nie będzie sam z Obornik na szczycie Śnieżki.

Podobne artykuły