Żwirki bogatsze o nowy budynek

OBORNIKI. Już jest gotów pierwszy z zespołu trzech budynków towarzyszących infrastrukturze rekreacyjnej „Żwirek”. W czwartek, 4 września burmistrz Tomasz Szrama odebrał pierwszy etap inwestycji na kąpielisku miejskim. Budynek o drewnianej konstrukcji, wraz z przyłączami wykonała obornicka firma Brzechwa. 

W nowo powstałym obiekcie znajdują  się przebieralnie oraz zaplecze sanitarne kąpieliska z prysznicami i toaletami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także pomieszczenie biurowe. Wartość inwestycji to około 520 tys. zł i nie jest to jedynie cena budynku, ale w dużej mierze kompletnego uzbrojenia terenu i poprawy infrastruktury. To jednak dopiero pierwszy etap prac na Żwirkach. Kolejny zakłada budowę obiektu z pomieszczeniami dla ratowników, kierownika oraz punktem gastronomicznym. Etap trzeci natomiast, będzie to budynek ulokowany bliżej linii brzegowej jeziora, z przeznaczeniem na sprzęt pływający.
Podczas odbioru burmistrzowi towarzyszyli gminni samorządowcy i urzędnicy, starosta Adam Olejnik i oczywiście dyrektor Obornickiego Centrum Sportu Jacek Okpisz, który będzie się obiektami opiekował. 
Wszyscy obecni przy odbiorze zgodnie pochwalili jakość wykonania wszelkich prac, co nie pozostało bez wpływu na estetykę terenu kąpieliska. 

Podobne artykuły