Sparta druga w turnieju im. J. Kuleczki

POZNAŃ. W sobotę 6 września w Poznaniu rozegrano turniej piłki ręcznej seniorów, w którym udział wzięły MKS Poznań,  Grunwald Poznań, Lider Swarzędz i SKF KPR Sparta Oborniki. Zawody sygnowane imieniem jednego z najwybitniejszych piłkarzy ręcznych w Wielkopolsce, były przygotowaniem do zbliżającego się sezonu seniorów I i II ligi. 

W wyniku losowania pierwszy mecz Sparta rozegrała z poznańskim Grunwaldem. Spadkowicz z I ligi nie przystąpił do tego meczu z należytym zaangażowaniem i Sparta bez większych problemów wygrała. W drugim pojedynku doszło do niespodzianki, Lider Swarzędz pokonał pierwszoligowy MKS Poznań. W meczu o 3 miejsce Grunwald pokonał MKS Poznań. W całym turnieju triumf odnieśli zawodnicy Lidera Swarzędz, którzy w meczu finałowym pokonali SKF Spartę Oborniki. 
Trener Marek Arciszewski po turnieju: jest to kolejny etap naszego przygotowania przed sezonem. Były to nasze pierwsze gry kontrolne, w których staraliśmy się pokazać fragmenty gry, które doskonalimy w trakcie treningów. Chodzi o współpracę rozgrywających w ataku pośrednim i ataku pozycyjnym. Dobrze w obronie radził sobie Hubert Narożny, który zrobił olbrzymi postęp w jeśli chodzi o defensywę. Dobrze na skrzydłach radzili sobie Jonasz Ratajczak i Maciej Włudarczak. W drugim meczu założenia zostały w szatni. Chłopacy za wszelką cenę chcieli wygrać. Goniąc wynik zapomnieliśmy, że jest to gra zespołowa. Mamy jeszcze sporo czasu na przygotowanie do startu II ligi. Musimy go jak najlepiej wykorzystać, bo w każdym meczu ligowym warunki będą już zdecydowanie cięższe. 
Wyniki turnieju: WKS Grunwald Poznań – Sparta Oborniki 13:23 (6:13), MKS Poznań – UKS Lider Swarzędz 15:19 (13:10). Mecz o 3 miejsce: WKS Grunwald Poznań – MKS Poznań 21:18 (3:11), (17:17). Mecz finałowy: Lider Swarzędz – Sparta Oborniki 25:18 (11:8).

 

Podobne artykuły