Obornicki tor crossowy

OBORNIKI. Jak wcześniej informowaliśmy, dzięki inicjatywie burmistrza Tomasza Szramy oraz pomocy starosty obornickiego Adama Olejnika, wojewoda wielkopolski zgodził się przekazać na rzecz gminy nieruchomości położone w Łukowie, na których znajduje się  również tor motocrossowy. Formalności nie trwały długo i już w piątek, 29 sierpnia burmistrz podpisał stosowny akt notarialny.

Tor motocrossowy w Obornikach jest jednym z najlepszych torów do ekstremalnej jazdy motocyklem, quadem, rowerem czy samochodem terenowym zarówno w Polsce jak i w Europie. Znany jest dzięki wysokiej klasy imprezom ogólnopolskiej, czy europejskiej rangi oraz organizowanym tu przez Motoklub Oborniki obozom sportowym i przygotowawczym. Atutem obornickiego toru motocrossowego jest jego stadionowe ukształtowanie. Daje to kibicowi możliwość obserwowania rywalizacji niemal na całej trasie. Dzięki temu jest to tor, który chętnie odwiedzają kibice i osoby zainteresowane sportami motorowymi podczas organizowanych na nim zawodów motocrossowych, cross country czy SuperEnduro. 
Jako jedyny w Polsce dysponuje stałymi obiektami w postaci maszyny startowej, wieży widokowej, wieży pomiaru czasu, biur obsługi zawodów, myjni dla motocykli oraz sanitariatów.
Obornicki Motoklub ma też wyjątkową propozycję dla najmłodszych posiadaczy quadów, bądź motocykli. Przy torze motocrossowym stworzono specjalny, bezpieczny tor dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. To tu pod okiem rodziców lub (po wcześniejszym uzgodnieniu) profesjonalnych instruktorów, pojeździć mogą najmłodsi miłośnicy sportów motorowych.
W 2014 roku infrastruktura toru motocrossowego została wzbogacona o bardzo widowiskowy tor SuperEnduro, na którym do pokonania są takie przeszkody jak ogromne kłody, zakręt pełen sporych kamieni, opony, schody z belek czy ostry zjazd w dół.
Tor jest dostępny jest dla zawodników i amatorów sportów motorowych przez cały rok zależnie od warunków atmosferycznych a fakt posiadania takiego toru stawia Oborniki w rzędzie miast o najbogatszej infrastrukturze sportowej.
 

Podobne artykuły