Nowy gmach szkoły w Maniewie

MANIEWO. 1 września dla uczniów Szkoły Podstawowej w Maniewie był dniem wyjątkowym. Długo wyczekiwanym zarówno przez dyrektor Danutę Jagodzińską, jaki całe grono pedagogiczne, ale najbardziej chyba przez uczniów. 

Istniejący budynek szkolny z ciasnymi klasami i niebezpieczną klatką schodową połączony został łącznikiem z nowopowstałą salą wielofunkcyjną i holem. Powstały tam cztery sale lekcyjne, pokój nauczycielski, kuchnia cateringowa oraz sanitariaty. Szkoła dostosowana jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych a dodatkowo powstała specjalna składana platforma schodowa.
Wśród przybyłych na uroczystość otwarcia gości znalazły się osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania tej szkoły. Burmisytzowi Tomaszowi Szramie towarzyszył senator Jan Filip Libicki a także przedstawiciele duchowieństwa, dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, wykonawca inwestycji Mateusz Maćkowiak, jak również przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń. 
Po uroczystej Mszy świętej i przemarszu przez wieś do szkoły uroczystość jej otwarcia uświetnił występ „Maniewiaków” oraz pokaz uczniów, którzy specjalnie na ta okazję przygotowali program artystyczny.  

Podobne artykuły