Nie nosisz to wymień

OBORNIKI. Wśród praktycznych osób dobrze poruszających się w świecie mody istnieje zasada. – Jeżeli czegoś nie włoży się na siebie przez dwa lata to znaczy, że rzecz ta jest już nie potrzebna. Ten slogan przyświecał również organizatorkom akcji darmowej wymiany ubrań, ktora rozpocznie się w sobotę 27 września o godzinie 16:00 w budynku na pierwszym piętrze przy ulicy Zamkowej.

Będzie to już druga edycja wymiany organizowana z inicjatywy dwóch przyjaciółek – Jolanty Radzikiewicz z Dąbrówki Leśnej i Lidii Wojcieszek z Poznania. – Poprzednia akcja spotkała się z całkiem sporym odzewem i wiele osób pytało czy będzie następna. Stwierdziłyśmy, że letnio-jesienne porządki w szafach są kolejnym dobrym terminem na naszą akcję – opowiadają organizatorki.
Panie postanowiły nie tylko uporządkować własne szafy, ale i zrobić z tego fajną zabawę, która ostatecznie może przynieść korzyść także tym, którzy mają mniej szczęścia w życiu i potrzebują wsparcia innych. Ubrania, które nie znajdą nowego właściciela trafią wprost do osób potrzebujących. – W naszym kościele jedną ze służb jest tzw. “Coffee House”, jest to działalność mająca na celu docieranie do ludzi potrzebujących pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi uzależnionych i bezdomnych. Ubrania, których nikt nie weźmie zostaną przekazane osobom, pracującym z bezdomnymi. Natomiast ubrania dziecięce chcemy oddać rodzinom gorzej sytuowanym – zapewnia Jolanta Radzikiewicz i wyjaśnia zasady, na jakich będzie przebiegać sobotnia wymiana ubrań. – Każda osoba winna przynieść ze sobą, co najmniej jedną torbę ubrań, może być to karton czy mała reklamówka. Wszystkie ubrania są wykładane na stoły według podziału na męskie, damskie, dziecięce.
Akcja może nie tylko stać się okazją do wymiany ciuchów na inne, ale i do opróżnienia szaf z niechcianych już ubrań, z których ucieszą się inni.  

Podobne artykuły