Targ w niedzielę a drób będą sprzedawać na chodniku

ROGOŹNO. –  Targ samochodowy?! Wielkopolska giełda dzisiaj świeci pustkami, bo nikt nie przyjeżdża. Na jakiej podstawie pan przypuszcza, że ludzie z okolicznych miejscowości przyjadą sprzedawać swoje samochody. Jestem zbulwersowany – mówił na sesji rady miejskiej decyzję radnych o otwarciu targu w niedzielę prezes klubu Wełna Mirosław Pokorzyński. 

Chociaż nie nastąpiło oficjalne otwarcie nowego targowiska, potrzebna infrastruktura została już zbudowana. W minionym tygodniu rada miejska obradowała nad szczegółami działania targowiska. Postanowiono, że będzie otwarte we wtorek, piątek i sobotę od godz. 6 do 13 oraz w niedzielę od godz. 8 do 12. Na poniedziałek radni wymyślili giełdę samochodową, czemu sprzeciwił się Pokorzyński. Ma on w tym interes, ponieważ od lat klub Wełna jest nadzorcą targowiska. Sportowcy ponoszą wszelkie dodatkowe koszty związane z eksploatacją placu. Trudno powiedzieć jak sami rogoźnianie zapatrują się na targ w niedzielę, a zwłaszcza księża, którzy będą musieli dzielić się wiernymi z handlarzami. 
Pokorzyński skrytykował również ustalone godziny i dni otwarcia mówiąc: proszę nie mylić handlu na targowisku z pracą hipermarketu. Zakupy przed pracą robi się w sklepach, nie na targowisku. Z wieloletniego doświadczenia powiem, że piątek o 6 rano to jest dobra godzina. Nikt nie przyjeżdża wcześniej a w okresie zimowym nawet godzinę później. 
Burzliwą dyskusję wywołał również temat sprzedaży drobiu. – Na innych targach w okolicznych miejscowościach drób jest sprzedawany. Na targowisku w Rogoźnie ze względów sanitarnych nie może być handlu drobiem. Pytaliśmy się, czy na chodniku, jak dotychczas, może być. Powiedziano nam, że tak. To mamy wstawić tabliczkę: drób kupować na ulicy?- pytał radny Henryk Janus burmistrza Rogoźna. Bogusław Janus odpowiedział sarkastycznie: jak mamy wyznaczyć miejsce? Projekt jest przyjęty. Pieniądze z Unii. Nie ma w nim weterynarza oraz specjalnych miejsc dla zwierząt. Jak pan sobie wyobraża, że burmistrz wyznaczy miejsce na sprzedaż drobiu na chodniku? Radny uznał na takie dictum, że w takim wypadku pozostaje jedynie sprzedaż drobiu w internecie.

Podobne artykuły