Otwarcie w Uścikowie

UŚCIKOWO. Z początkiem lipca rozpoczął się remont pomieszczenia kuchennego w świetlicy wiejskiej w Uścikowie. Inwestycję wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane INKOR Włodzimierza Koralewskiego z Obornik. Zdemontowane zostały stare urządzenia kuchenne, armatura i osprzęt łącznie z oświetleniem. Rozebrano istniejące płytki ścienne oraz podłogowe. W ramach prac zwiększono moc zasilania dostosowując ją do potrzeb nowoczesnych urządzeń. 

Remont do tanich nie należał, ale jego efektem jest kuchnia mogąca być wzorem dla tego typu obiektów. Białe płytki na ścianie lśnią nowością. Na jasnej i gładkiej podłodze ustawiono dwie nowoczesne kuchnie z piekarnikami i nie mniej nowoczesną zmywarkę z funkcją błyskawicznego wyparzania. Obok wygodnego stołu ze szlachetnej stali stoi elektryczna patelnia mogąca pomieścić porcje dla znacznej części wsi. Z kuchni najbardziej cieszą się panie z ponad 40 osobowego Koła Gospodyń Wiejskich. 
Nad całością czuwa pani Regina, której burmistrz Tomasz szrama powierzył funkcję świetlicowej. Podczas uroczystego przekazania kuchni wręczył jej klucz od nowego zamka. Podczas oddania do użytku kuchni nie mogło zabraknąć radnego z Uścikowa Pawła Dregera, który skutecznie zabiegał o jej remont. To on otrzymał pierwszy kawałek pysznego tortu, który upiekły gospodynie z Uścikowa a który osobiście pokroił Tomasz Szrama. Na koniec panie serdecznie podziękowały burmistrzowi za kuchnię i poprosiły o remont zaplecza. 

Podobne artykuły