Czy park w Połajewie nadaje się do organizowania zabaw tanecznych?

POŁAJEWO. Park krajobrazowy w Połajewie prezentuje się po gruntownej modernizacji naprawdę pięknie. Mieszkańcy są z niego dumni i chętnie fotografują się na tle uroczych mostków oraz malowniczych zielonych zakątków. 

Park zawsze był chętnie odwiedzany przez spacerowiczów, ale teraz stał się wizytówką Połajewa i miejscem, którym można się pochwalić przed przyjezdnymi. Przyroda połajewskiego parku jest scenerią ślubnych fotografii, rodzinnych imprez czy sesji modowych. Walory parku na wyspie są niezaprzeczalne. Towarzystwo stawów, wyłożone grysikiem alejki spacerowe i licznie nasadzone wielobarwne rośliny sprawiają, że w parku nie tyko miło się spaceruje, ale przede wszystko wypoczywa. 
Zwolennicy rodzinnego spędzania wolnego czasu nie chcą wracać do lat, w których organizowało się w parku zabawy pod chmurką. Po każdej takiej zabawie park wyglądał jak pobojowisko. Nie brakuje jednak miłośników połajewskich zabaw, którym brakuje imprez na wolnym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody. Dotychczas czekano na ukorzenienie się nasadzeń i wzrost trawy, bo właśnie dla roślin zabawa będzie największym testem. Wyremontowany amfiteatr jest wymarzonym miejscem do występów artystycznych, ale czy muszą to być akurat zabawy taneczne? 
Z inną propozycją wykorzystania przestrzeni parku do organizowania letnich wydarzeń kulturalnych wyszedł w świąteczny piątek 15 sierpnia miejscowy GOK. W amfiteatrze zorganizowano występ zespołu grającego muzykę biesiadną. Słuchacze siedzieli na ławeczkach a spacerowicze przystawali, aby przez chwilę posłuchać dobiegającej z plenerowej sceny muzyki, dzieci tańczyły na płycie przed sceną. Było rodzinnie i przyjemnie. Strat tego popołudnia nie odnotowano. 
Czy taka formuła wydarzeń w parku przyjmie się w Połajewie? 24 sierpnia w amfiteatrze odbyła się jednak zabawa taneczna. Wielu mieszkańców na nią czekało. Istniały jednak obawy, czy gości parku będą potrafili uszanować przyrodnicze dziedzictwo tego terenu i pozostawią zieleń w nienagannym stanie? 

Podobne artykuły