W Młynkowie

MŁYNKOWO. W gminie Połajewo jako pierwsze uczciło zakończony zbiór Młynkowo. Organizatorzy imprezy zagwarantowali atrakcje dla mieszkańców w różnym wieku, a o występy i animacje zadbał miejscowy GOK. Scena plenerowa za remizą OSP rozbrzmiewała muzyką. Jako pierwsza wystąpiła orkiestra dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Połajewie. Muzycy pod batutą Ryszarda Janusza zagrali znane marsze i wprowadzili uczestników imprezy w dobry nastrój. Po pierwszej części występu orkiestry na scenie pojawiła się kapela podwórkowa Kombinatorzy z Budzynia.

Towarzyszący zespołowi parodysta Mieczysław Góra zabawiał zebranych dowcipnymi przypowiastkami w gwarze poznańskiej. Jako trzeci wystąpił zespół Gorajskie Echo. Pochodzący z Goraja i Szamotuł muzycy wprowadzili na scenę klimat letniej biesiady.
Prowadzący imprezę sołtys i radny powiatowy w jednej osobie, Janusz Rajek zachęcał do brania udziału w przygotowanych przez sołectwo grach z niespodzianką. Koło szczęścia kręciło się dla tych, którzy szczęścia w tym dniu mieli najwięcej. Można było tego dnia wygrać również rower. Nie narzekano na brak ruchu w bufecie i przy stoiskach ze słodkościami. Jednak największy tłok panował przy strefie animatorów.  Animatorki wykonywały wraz z dziećmi kwiatki z bibuły, wspólnie namalowano też wielobarwną krowę. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy a jedna z pań opowiadała dzieciom piękne baśnie. Mimo początkowo panującego chłodu, w miarę trwania imprezy robiło się coraz cieplej. Pogoda się utrzymała i można było tej nocy potańczyć w Młynkowie na zabawie.

Podobne artykuły