Przetarg pałacu odwołany

ŁUKOWO. Już wydawało się, że pałac w Łukowie został sprzedany. Tymczasem trzeba będzie powrócić do transakcji i raz jeszcze wyłonić kupca. Wszystko z powodu dwóch formalnych protestów, które wpłynęły do magistratu. Ich autorzy uważają, że w momencie ogłoszenia zakończenia licytacji sygnalizowali chęć jej kontynuowania. 

Podczas rozmowy z burmistrzem zapytaliśmy, czy faktycznie mogło tak się stać? Tomasz Szrama odpowiedział: to nie jest istotne. Skoro są protesty przetarg zostanie powtórzony. Przejrzystość procedur jest w tym przypadku najważniejsza. Musimy zawsze pamiętać, że Oborniki są gminą Fair Play, a to nas zobowiązuje do poszanowania każdej wątpliwości. Burmistrz co prawda przetargu nie unieważnił, bo takiej potrzeby nie było, ale zostanie on powtórzony z ograniczeniem do osób, które wpłaciły wadium w pierwszym przetargu. Jego powtórzenie będzie nie tylko spełnieniem oczekiwań osób protestujących, ale też zyskiem dla gminy. W pierwszym przetargu udało się uzyskać kwotę 100.810 złotych. W kolejnym będzie ona z pewnością wyższa.
Cała ta sytuacja dowodzi sporego zainteresowania łukowskim pałacem, który po remoncie może pełnić zupełnie nowe funkcje. Jak sprawdziliśmy, jedna z osób chętnych do kupna chciałaby tam przenieść z Poznania, z ulicy Piątkowskiej ośrodek związany z wdrażaniem technologii, a druga osoba chciałaby urządzić w nobliwym pałacowym gmachu dom spokojnej starości.

Podobne artykuły