Okradali plebanie

ROGOŹNO, PRUŚCE. W minionym tygodniu policjanci z Rogoźna złapali włamywaczy, którzy okradali mieszkania księży. 13 sierpnia dwóch rogoźnian pod osłoną nocy wybiło szybę w plebanii w Pruścach. Ze środka ukradli saszetkę pełną pieniędzy zebranych od wiernych podczas Mszy Świętej. 

Kolejnego dnia wieczorem włamali się do plebani przy parafii św. Wita. Wyłamali kraty w oknie i wybili szybę a potem sforsowali zamknięte drzwi. Ukradli dwie saszetki: jedną z dokumentami księdza i drugą pełną pieniędzy. W piątek 15 sierpnia duet dokonał ostatniego “skoku na plebanię”, w parafii  Św. Ducha. Do środka dostali się w podobny sposób jak poprzednio, jednak proboszcz nic wartościowego w mieszkaniu nie przechowywał.
Policjanci kilka dni po ostatnim włamaniu zidentyfikowali sprawców. Są to 12-letni Szymon O. i jego sąsiad, 52-letni Janusz A. Obaj są mieszkańcami Rogoźna. 52-latek był już karany za podobne przestępstwa. Policji udało się odzyskać część skradzionych przedmiotów i pieniędzy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. O losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny.

Podobne artykuły