Ile kosztowały Dni Obornik

OBORNIKI. Po Dniach Obornik pozostały już tylko wspomnienia oraz chęć sprawdzenia ich kosztu. Magistraccy urzędnicy podliczyli, że z kasy urzędu wydano na trwającą przez tydzień imprezę dokładnie 88.334 złotych. Z faktur wynika, że w kwocie tej mieszczą się takie pozycje jak: Ondina zakupiona na pokazy motolotni, druk plakatów, piłki dla uczestników XV Finału Wielkiej Dziury, pokaz drukarski, wykonanie hełmu średniowiecznego czy pokaz rzemiosł dawnych podczas jarmarku "Śladami historii". 

Zapłacono za widowisko historyczne podczas jarmarku z montażem i demontażem sceny oraz współorganizacja imprezy kulinarnej "Sobota ze smakiem". Opłacono wynajem terenu na potrzeby organizacji Wianków, pokaz flyboardingu podczas Wianków i wyjątkowy pokaz pirotechniczny, a nawet takie „drobiazgi”, bez których Wianki byłyby gorsze, jak dzierżawa rusztowania czy frezowanie pni po wycince drzew. Są faktury za przygotowanie stoiska typu Fotokiosk, imprezę „Radio na Twoich Oczach”, bieg o Puchar Złotej Pyry, czy kwiaty oraz znicze na Mszę św. inaugurującą Dni Obornik.  
Do kwoty 88 tysięcy złotych, która wydaje się być dość skromna wobec imponującego rozmachu imprezy, na której bawiły się tysiące oborniczan, pewne kwoty dołożyły ze swych budżetów takie jednostki, jak Obornickie Centrum Sportu, finansujące wydarzenia o charakterze sportowym i rekreacyjnym oraz Obornicki Ośrodek Kultury, który zapłacił za występy zespołów muzycznych, w tym grupy Perfect. 
Można sobie oczywiście zadać pytanie, czy mieszkańcom gminy z ponad 100 milionowym budżetem należy się raz w roku taka impreza jak Dni Obornik, czy lepiej z niej zrezygnować a za te pieniądze wybudować w którejś wsi nowy chodnik lub wyremontować jedna z ulic miejskich? Śledząc jednak obywateli gminy bawiących się na różnych imprezach Dni Obornik nie trudno jest zgadnąć, że nie chcieliby z Dni Obornik rezygnować.  

Podobne artykuły