Sparta pokonała Grom

OBORNIKI. W sobotę piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się na wyjeździe z doświadczonym zespołem Gromu Plewiska. Rywal oborniczan jeszcze w minionym sezonie grał na boiskach III ligi. Podopieczni trenera Mariusza Drewicza pokazali jednak charakter i doświadczenie, pokonując grom 3:2. 

Obie drużyny rozpoczęły mecz bardzo spokojnie, a gra toczyła się głównie w  środkowej części boiska. W 18 minucie meczu oborniczanie oddali pierwszy strzał w kierunku bramki Gromu. Po szybkiej kontrze na strzał z 18 metrów zdecydował się Cyranek, jednak nie trafił w bramkę. W 32 minucie meczu dobrym dośrodkowaniem popisał się Barabasz, jednak piłka po strzale głową Trębacza minęła bramkę gospodarzy. W 35 minucie  to gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce Wosickiego, jednak nieskutecznie. Tuż przed końcem pierwszej części meczu w polu karnym Gromu sfaulowany został Oczkowski, a pewnym wykonawcą rzutu karnego był Wicberger. 
Drugie 45 minut drużyna z Plewisk rozpoczęła bardzo agresywnie, chcąc szybko zdobyć bramkę dającą wyrównanie. Sparta broniła skutecznie swojego prowadzenia a w 53 minucie meczu po szybkiej kontrze Barabasz zdecydował się na strzał z 18 metrów, pokonując bramkarza Gromu. Niestety w 55 minucie meczu po błędzie w kryciu drużyna z Plewisk zdobyła bramkę kontaktową. W 60 minucie meczu ponownie Barabasz stanął przed szansą podwyższenia wyniku, jednak tym razem przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy. W 63 minucie meczu drużyna Sparty popełniła po raz drugi fatalny błąd zostawiając w środku pola zbyt dużo swobody zawodnikom z Plewisk, a ci zdobyli bramkę dającą wyrównanie. 
Oborniczanie zagrali z wielką ambicją do końca i po jednej z szybkich akcji przeprowadzonych lewą stroną boiska przez Panowicza, ponownie Barabasz pokonał bramkarza gospodarzy zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Do końca meczu, zawodnicy Gromu próbowali atakować chcąc wywalczyć, choć jeden punkt na własnym terenie, jednak to Sparta okazała się drużyną bardziej dojrzałą i przywiozła 3 punkty z tak trudnego terenu w Plewiskach. 

Podobne artykuły