Turniej piłkarski w piekącym słońcu

BOGDANOWO, OCIESZYN. Stowarzyszenie Bogdanowo – Zawsze Aktywni po raz trzeci zorganizowało weekendowy turniej w piłce nożnej.

Poprzednie dwie edycje (2011, 2012) odbywały się pod nazwą Lepiko Deweloper Cup. Tym razem sponsorem tytularnym była firma BGR Deweloper.
Pierwszy dzień rywalizacji odbywał się na boiskach w Ocieszynie, który był współorganizatorem imprezy. Gorące sobotnie popołudnie 2 sierpnia mocno dawało się we znaki zawodnikom, którzy często korzystali z rozstawionej kurtyny wodnej. Ulgę można było poczuć dopiero po godz. 20, gdy słońce było już bardzo nisko nad horyzontem. Początkowo żadna z drużyn nie wywalczyła sobie wyraźnej przewagi nad resztą stawki. Na prowadzeniu utrzymywało się Belenenses, ale mając tylko jeden punkt przewagi nad Szaratą nie mogło czuć się pewnie. Trzecie miejsce zajmował gospodarz z Ocieszyna. Drugi dzień rywalizacji odbywał się w Bogdanowie. Belenenses zdobywało kolejne punkty i szybko zapewniło sobie wygraną w turnieju. Stało się to przede wszystkim za sprawą słabej tego dnia postawy Szaraty. Wykorzystali ten fakt także zawodnicy No Name, którzy szturmem przedarli się z czwartej lokaty po pierwszym dniu rywalizacji na drugą pozycję. Zamienili się w ten sposób z Szaratą a Ocieszyn obronił miejsce trzecie. Ostatecznie w turnieju piłkarskim BGR Deweloper Cup zwycięstwo odniosła drużyna Belenenses. Zwycięzcy otrzymali z rąk Moniki Skrzypczak okazały puchar ufundowany przez BGR Deweloper, a od prezesa Stowarzyszenia Bogdanowo – Zawsze Aktywni Łukasza Kasperskiego – spiritus movens całego przedsięwzięcia – voucher o wartości 1000 zł do realizacji w hurtowni Sportech w Luboniu. Za drugie miejsce drużyna No Name otrzymała puchar oraz voucher na kwotę 500 zł. Ocieszyn natomiast zajmując najniższy stopień na podium otrzymał voucher na kwotę 300 zł. 
Oprócz voucherów i pucharów dla najlepszych na uczestników czekało kilka upominków. Były napoje ufundowane przez Patryka Sztulpę z Tłoczni Maurera, okolicznościowe smycze, a na zmęczonych trudami turnieju czekał grill. Najlepszym strzelcem i najlepszym zawodnikiem okazał się Bartosz Byczyński (Szarata), a bramkarzem – Patryk Wierzbicki (Ocieszyn). O bezpieczeństwo imprezy zadbali ratownicy w osobach: Radosław Zbierski i Artur Tomczak a sędziowali Zbigniew Małachowski, Waldemar Jastrząbek i Adrian Szymot. 

Podobne artykuły