Zburzyli przystanek, co następne?

POŁAJEWO. Budynek przystanku autobusowego na połajewskim rynku został zrównany z ziemią. Rozebranie obiektu to część prac w ramach inwestycji pod nazwą Zielone Centrum Połajewa. Planty biegnące wzdłuż drogi wojewódzkiej już wkrótce staną się wizytówką wsi, w której nie brakuje zieleni i pięknych miejsc wypoczynkowych. Po budynku przystanku mieszkańcy nie płaczą. 

 Trudno było tam wejść z powodu smrodu. Obiekt służył za publiczną toaletę i miejsce spotkań stałych bywalców pobliskich sklepów, a w zasadzie tylko jednego regału, tego najbliżej kasy. Panowie martwią się, gdzie teraz będą tak miło i beztrosko spędzać czas. Czy nowa estetyczna wiata okaże się na tyle przytulna, by spędzać w niej całe dnie i wieczory? 
Włodarze gminy zdają się nie przejmować głosami rozżalonych bywalców przystanku i już realizują nowe inwestycje. Z końcem września upływa termin prac w ramach zagospodarowania przestrzeni publicznej przy ul. Obornickiej w Połajewie. Inwestycja obejmuje przebudowę i utwardzenie terenu biegnącego wzdłuż należących do gminy budynków – od apteki do byłego posterunku policji. W ramach prac wykonana zostanie nawierzchnia chodników i miejsc parkingowych z kostki brukowej. Dojście do budynków użyteczności publicznej, w tym urzędu gminy będzie teraz komfortowe.  

Podobne artykuły